Тема: Слюсарна справа
Підтема уроку: Виготовлення кронциркуля.
Мета уроку: Навчити учнів
самостійно вибрати потрібний матеріал згідно креслення, вибрати інструмент для
виготовлення кронциркуля.
Навчальна мета: Навчити учнів
самостійно проводити операції розмічання, рубання, обпилювання з дотриманням правильної організації робочого місця та безпеки
праці.
Розвиваюча мета: Розвинути вміння самостійно приймати рішення, оцінювати якість виконуваної
роботи.
Виховна мета: Виховати в учнів бережливе ставлення
до обладнання, та інструменту,
виробничих операцій і технологій.
Тип уроку: засвоєння навиків та умінь отриманих на попередніх заняттях
Метод проведення уроку:
1.
самостійна
робота
2.
практичний: вправи:
виконання прийомів та операцій
3.
словесний: вирішення
проблемних ситуацій
Методичне
забезпечення уроку:
Дидактичне
забезпечення: Планшети
«Розмічання металу», «рубання металу», «Обпилювання металу»
Візуальне:
файл повер пойнт «обпилювання металу», інструкції з безпеки праці, інструкційні
технологічні карти, інструкційні карти,
карта міжпредметних звʹязків, креслення: кронциркуль
Матеріально технічне
забезпечення:
Інструмент
робочий який використовується по даній темі: розмічальна плита ,рисувалка,
лінійка вимірювальна, кернер, штангенциркуль, циркуль розміточний, молоток
слюсарний, зубило, місце для рубання, напилки різні, лещата слюсарні, свердлильний
верстат, св. патрон, свердло, натяжка, обжим.
Методи навчання:
словесний, наочний, практичний
Методична мета: Використання
набутих знань та умінь сучасних
технологій з предмету професійно-
практичного навчання.
Практична робота: Самостійне
виготовлення виробу «кронциркуль».
Місце проведення уроку: Слюсарна
майстерня №1
Вступний
інструктаж, виконання завдання проводиться
у навчальній майстерні.
I. Організаційна частина 5хв.
1. Перевірка наявності учнів на
уроці по журналу обліку з виробничого навчання.
2. Перевірка зовнішнього вигляду
учнів і готовність їх до уроку.
3.Перевірити допуск учнів з
безпеки праці до роботи повязаною з небезпекою.
4. Призначити чергових учнів.
II. Вступний інструктаж
15хв.
Повідомлення теми, мети і завдань уроку
1.
На уроці згадаємо теми які вивчали раніше. Тема уроку сьогодні
самостійно виготовити інструмент який називається кронциркуль. Нашою метою є застосувати всі
слюсарні операції при
виконанні нашого завдання з дотриманням правильної організації робочого місця та дотримання безпеки
праці, закріплення умінь з використанням прийомів рубання, обпилювання,
свердління.
2.
Навчимося
самостійно оцінювати якість виконаної роботи, розвинемо технологічне мислення,
виховуватимемо в собі творче ставлення до праці та бережне ставлення до
інструменту, виховаємо в собі рису характеру не опускати руки коли з першого
разу не вдається виконати правильно процес рубання або обпилювання тому що,
кожен може сказати « я зробив не гірше», я отримав задоволення»
Активізація
знань учнів на основі знання матеріалу попередньої теми уроку
(притирання)
- Яка форма притира
застосовується для притирання внутрішніх округлих поверхонь?(циліндрична)
- Які групи притирочних матеріалів ви знаєте?(тверді,
мягкі)
- З якого матеріалу виготовляють
тверді притири?
(чавун,бронза,мідь,свинець ,деревина твердої
породи )
-
Які мінерали належать до твердих притирочних матеріалів?(корунд,
наждак, кремній,кварц, алмаз)
- Які змащувальні матеріали
сприяють прискоренню обробки поверхні?
(керосин, гас,бензин,скипидар, мінеральні масла)
3. Викладення нового матеріалу
1) ознайомитись із кресленням
виробу що виготовляється, вияснення всіх незрозумілих питань
2)
нагадати учням призначення та суть процесу розмічання, рубання
та обпилювання.
3)
демонстрація ролика в форматі павер пойнт (обпилювання
металу)
4)
показати
основні пристосування, які будуть використовуватись на перших етапах роботи
5)
розповісти про
раціональну організацію робочого місця;
розкласти інструмент у зручному
порядку;
розглянути інструкційно технологічні
карти,
звернути увагу на послідовність
виконання операцій, та технічні вимоги щодо використання інструменту та
пристосувань
6)
особисто
демонструю встановлення патрона в шпиндель свердлильного верстата, встановлення
свердла та закріплення в патроні. Наголошую на дотримання правил безпеки праці
на свердлильному верстаті.
7)
демонстрація
ролика призначення та (будова свердлильного верстата)
8)
повторення правил безпеки праці
з використання інтерактивної вправи «ланцюжок» : учні по черзі розповідають правила
безпеки праці з тем вивчених на попередніх уроках.
майстер: при розмічанні треба дотримуватися
таких правил безпеки
1-й учень- правильно встановлювати деталь ,що розмічається, не краю
плити, а близько до середини.
2-й
учень- повинна бути достатня
освітленість робочого місця
3-й
учень- рисувалка повинна бути гостро заточена
4-й
учень -удари по кернеру наносити несильно
5-й учень- одягати окуляри при рубанні металу
6-й учень-при обпилюванні не перевіряти
якість обпилювання пальцями
7-й учень-при роботі не розмовляти не
заважати працювати іншим учням
4. Нагадування прийомів роботи та послідовність
виконання вправ з розмічання, рубання та
обпилювання.
Вибір заготовки
з металу, підготовка до виконання операцій з розмічання вирубування, обпилювання.
III. Самостійна
робота учнів 15хв
Проводиться відповідно до інструкційно-технологічної карти виготовлення
кронциркуля.
IV. Поточний інструктаж 5хв
1. Цільові обходи робочих місць учнів з метою перевірки:
- організації робочого місця учнів;
- правильність виконання трудових прийомів роботи;
- дотримання правил ОП;
- вміння користування інструкційно-технологічними картами;
2. Індивідуальна робота з учнями:
- надати допомогу невстигаючим учням;
- видати і пояснити додаткове завдання найбільш встигаючим
учням
3. Оцінка робіт учнів
4. Прибирання
робочих місць.
V. Заключний інструктаж 5хв
1.
Підвести
підсумки роботи групи за урок, та перевірити знання учнів пропонуючи відповісти
на слідуючі запитання:
1.
Яким інструментом проводиться обпилювання металу?
а) шабером б)
крейцмейселем
в) свердлом г) напилком
2. Яким способом закріплюються свердла з
конічним хвостовиком?
а)
у конічному отворі шпинделя,
б) у перехідних конічних втулках
в)
у свердлильному патроні
3. Яким інструментом розмітити дугу на металі?
а) кронциркулем
б) циркулем розміточним
в) за допомогою вимірювальної лінійки
4. Яким інструментом можна рубати
метал?
а) кернером б)
зубилом
2.
Оголосити результати роботи учнів
3. Дати характеристику роботі кожного учня.
4. Вказати на характерні помилки допущені в роботі і способи
їх усунення.
5.
Прийняття робочих
місць після прибирання.
Немає коментарів:
Дописати коментар