3/06/2020

Велика китайська стіна

Деякі споруди вражають своєю грандіозністю, і Велика Китайська Стіна - одна з них. Вона є яскравою демонстрацією могутності Китайської Імперії, хоч фактично стіна так і не впоралася з тими функціями, заради яких її зводили. Але це в будь-якому випадку грандіозний пам'ятник, і дуже шкода, що в наші дні вона занепадає. Доходить навіть до того, що з неї витягують каміння для будівництва.


Цікаві факти про Великий Китайський Мур.
Всупереч поширеному міфу, через невелику товщину її не видно з космосу неозброєним поглядом. Деякі космонавти стверджують, що зуміли розгледіти стіну з низької навколоземної орбіти, але ці заяви нічим не підтверджені.


Посилання на сайт Велика китайська стіна
Основна Китайська стіна простягається на 8 851 км в довжину, а якщо врахувати всі її відгалуження, то вийде цілих 21 196 км. Її висота коливається від 6 до 8 метрів, але в деяких ділянках через ерозію стіна руйнується, і висота там складає близько 2 метрів. Частина Китайської стіни знаходиться за межами, власне, Китаю, на території сучасної Монголії.
У різні століття вона носила безліч різних назв. Сучасна - Велика Китайська Стіна - стала звичним лише в кінці 19-го століття. В її будівництві брало участь багато мільйонів людей. Згідно зі збереженими літописами, одночасно до будівництва залучалося до 750 тисяч робітників. Багатьох будівельників, які не витримали умов праці і загинули, замуровували прямо в стіну.
В основному Велика Китайська стіна побудована з каменю, але деякі ділянки зведені з обпаленої на сонці цегли. За всю історію будівництва близько 20% всього населення Китаю встигло попрацювати над стіною. Число веж на Великій стіні точно не відомо, але їх близько 25 тисяч.
Будівництво Китайської стіни почалося в сьомому столітті до нашої ери, а останні її ділянки були зведені в 16-му столітті. Як оборонний рубіж стіна виявилася неефективною - так, маньчжурська армія просто обійшла стіну, щоб вторгнутися в Китай. Та й варта часто пропускала через ворота всіх охочих, зі страху за своє життя або за плату.
Той факт, що в Китайській стіні замуровано безліч мерців, робить її найдовшим у світі кладовищем. У найширшій своїй частині товщина Китайської стіни досягає 9,1 метра.До початку 19-го століття велика частина стіни зруйнувалася. У 80-х роках був запущений проект її відновлення.

Немає коментарів:

Дописати коментар